Rantudil Kullananlar

Rantudil Kullananlar

Rantudil kullananlar tipik olarak mide bulantısı gibi yan etkiler yaşarlar, ancak aynı zamanda azalmış iltihaplanma, azalmış kas ve doku ağrısı gibi etkiler de görürler. Rantudil’in etkin maddesi olan asetazin bazı kişilerde karın ağrısına neden olabilir. Bu nedenle Rantudil’i yemeklerle birlikte alınız. Bu, midenizi hazımsızlık ve mide tahrişi gibi yan etkilerden korumak için alınabilecek bir önlemdir.

Rantudil Kullananlar

“Rantudil mide bulantısı gibi bir yan etki yarattı bende. Bunun dışında iştah kapatması oldu.”

“Koşu antrenmanlarından sonra diz ağrılarıma etki etti ve ağrıları azalttı. Yan etki olarak mide ağrısı ve ishal yaptı.”

“Kahvaltıdan sonra alındığında gerçekten uyutuyor beni. Nedenini bilmiyorum bu sebeple akşamları alıyorum.”

“Sırt ağrımda Rantudil kullandım ve bende tesirli olan bir ilaçtır.”

“Bel romatizması nedeniyle bir süredir kullanıyorum. Bende ağrıların azaltılmasında gayet etkili olduğunu söyleyebilirim.”

“Amansız baş ağrılarımı azaltmak amacıyla Rantudil 90mg kapsül kullananlardanım. Bağırsaklarımı çok bozdu ve sürekli ishal oldum. Bu sebeple baş ağrımı bile unuttum.”

Rantudil İle Tedavi

Rantudil ile tedavi sırasında doktorunuz, durumunuzun tipine ve ciddiyetine bağlı olarak ilacı almanın dozu ve sıklığı konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Hastalığın şiddetine ve türüne bağlı olarak günde 1-2 defa 1 kapsül Rantudil alınız. Günde 2 kapsülden fazla almanız gerekiyorsa 7 günden fazla kullanmayınız.

Akut gut atağı için, semptomlar düzelene kadar günde 2 kapsül Rantudil alın. Gastrointestinal probleminiz yoksa doktorunuz bu dozu geçici olarak artırabilir veya tedaviye başladığınızda Rantudil’e başlayabilir.

Yan etkileri en aza indirmek için Rantudil mümkün olan en düşük dozda ve mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Rantudil kapsülleri yemek sırasında sıvı ile bütün olarak yutulmalıdır.

Rantudil Kullananlar

Rantudil Ne İçin Kullanılır?

Rantudil ne için kullanılır? Merak eden kimseler için en temel cevap kas iskelet ağrıları olacaktır. Yan etkilerini yoğun olarak yaşayan kimseler genel olarak bu ilacın etkisinden bahsetmemektedir. Çocukların kullanması önerilmeyen bu ilaç özellikle sporcuların tedavilerinde görülmektedir. Romatizmal hastalıkların da tedavisinde kullanıldığından özellikle yaşlı kimselerin reçetesinde sıkça bulunmaktadır.

Rantudil’i doktorunuza danışmadan kullanmanız önerilmemektedir.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık