Diş Protez Yorumları

Diş Protez Yorumları

Protez yöntemi, çeşitli nedenlerle dişlerde veya diş etlerinde hasar veya rahatsızlık nedeniyle kaybedilen dişlerin yerine kullanılabilir. Diş protez yorumları her hasta için özel olarak yapılır. Çünkü her diş hastaya özeldir. Protez ile kişiler sindirim sisteminin ilk noktası olan dişlerine kavuşurken, yine de çiğneme hareketini düzgün ve doğru bir şekilde yaparak görünümün elde edilmesine yardımcı olur. Bu da kişilerin yaşam kalitelerini yükseltir ve özgüvenlerini geri kazandırır. Protezler kişiye özel yapılsa da hastanın ağız anatomisine göre tasarlanır. Bu protezler ağızda kalıcı olarak kullanılabilir veya ağızdan kolayca çıkarılıp takılabilir şekilde tasarlanabilir.

Diş Protez Yorumları

“Keşke daha önceden kullansaydım dedim bu damak dişleri, artık aç gezmek zorunda kalmıyorum gerçekten başarılı.”

“İhtiyaç duyan herkese kullanmalarını tavsiye edeceğim, kullandığım andan beri istediğim her şeyi yiyebilme özgürlüğüne sahibim.”

“Çok özlediğim gıdaları bile rahatlıkla yiyebilmeye başladım, damak dişler gerçekten de çok gerekli ve başarılıymış.”

“Kullanmayı düşünenler varsa hiç beklemeden yaptırsınlar derim. Çünkü gerçekten de damak dişler oldukça rahat ettirdi.”

“Zamanında internette çok fazla Hareketli protez diş kullananların yorumları araştırmıştım. Pek fazla bilgi karşıma çıkmamıştı. Bu nedenle araştırma yapanlara yararlı olacak şeyler söylemek istiyorum. Hareketli olması eksi yönlerinden birisi. Damağınıza çenenize tam oturmazsa, çıkabilir. Bu nedenle iyi bir yerde yaptırmanızı öneririm. Onun dışında dişin altına zaman zaman yemek artıkları kaçabiliyor. Bu nedenle çok iyi bakmalısınız.”

“Düşünmeden kullanmaya başlanması gereken bir alternatif. Bazen damaklarım acısa da oldukça rahat ettirdi beni.”

Diş Protez Yorumları

Sabit Protez Diş

Sabit protez diş adından da anlaşılacağı üzere dişe takılan ve hasta tarafından takıp çıkarılamayan sabit protezlerdir. Sabit protezler hastanın dişlerinden yapılır ve ona göre ayarlanır. Kalıcı protezler, hafif diş kaybı olan hastalarda kullanılır. Tedavi sürecinde sabit protez kullanmak için izlenecek adımlar şu şekildedir:

  • Önce sabit protez ile değiştirilecek diş çıkarılır ve dişteki boşluklar temizlenir.
  • Daha sonra çekilen diş hazırlanır, üzeri kapatılır ve hastanın ağzına yerleştirilir.
  • Sabit protezin yapımı 10 gün sürmektedir. Bu dönemde hasta düzenli olarak diş hekimini ziyaret etmelidir.
  • 10 gün sonra hastaya kesin protez takılır ve tedavi sonlandırılır.

Sabit protezlerin ömrü 6 ile 8 yıl arasındadır. Hastanın ağız hijyeni ve takma dişlerine bakışı bu süreyi arttırabilir veya azaltabilir. Eski diş yerine sabit protez dışarıdan hastanın dişine benzediği için estetik kaygısı olan hastalar tarafından bu yöntem tercih edilmektedir.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık