1. Anasayfa
  2. Sağlık

Canan Karatay Karabuğday Diyeti

Canan Karatay Karabuğday Diyeti
Canan Karatay Karabuğday Diyeti
0

Canan Karatay Karabuğday Diyeti son zamanlarda kiloları ile başları dertte olan kişi sayısının artması ile en gözde diyetlerden birisi haline gelmiştir. Hem faydalarının çok fazla olması hem de kısa sürede kilo vermesi kadın erkek demeden herkesin önerilen bu diyete uymasına da neden olmaktadır.

Genel olarak karabuğday faydaları Canan Karatay tarafından gelen öneriler dinlenecek olduğu zaman herkes kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecine girebilecektir. Prof. Dr Canan Karatay herkesin kilo verme sürecinde yaşayabilecek olduğu zorlukların farkında olarak diyet listesini ona göre hazırlamayı seçmiştir.

Karatay diyeti listesi genel anlamda üç beyaz olarak bilinen un, şeker ve tuzdan olarak meydana gelir. Bir yandan akşam yemeği belirli bir saatin sonunda yenmemesi önerilirken daha çok sağlıklı yağlar ile pişirilmesi ya da haşlama yapılması da tavsiye ettiği bilinen konular arasındadır.

Son zamanlarda modern buğdaydan yapılan ekmeklerden atıştırmalıklara kadar birçok şey öne çıkarken ek ara öğün olarak da yer fıstığı önermektedir. Çünkü daha çok sağlıklı beslenme ile karabuğday diyeti yasaklar bir araya gelerek insanların daha sağlıklı olması sağlanır.

Canan Karatay Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay diyeti yasaklar incelenerek Canan Karatay ın dediklerine uymak ve her ürünü düşük ısıda pişirmek sürecin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur. Karatay diyeti nasıl yapılır birçok kişinin merak ettiği bir konu olurken bireylerin 5 öğün yemek yanı sıra şekersiz çay tüketimleri ile de meydana gelir. Kahvaltı sırasında beyaz peynir kullanılabilir.

Canan Karatay Karabuğday Diyeti
Canan Karatay Karabuğday Diyeti

Bir yandan da aynı zamanda bu diyet ile bireylerin insülin direncini dengeledikleri de bilinenler arasındadır. Bu yüzden de birçok kişi diyet listesi için iyi bir analiz yaparak kendileri için en uygun olan ara öğün besinlerini hazırlayabilir ve böylece istedikleri kadar rahat bir şekilde sağlıklı kilo verme sürecine girebilir.

Hem sağlık hem de kilo verme için oldukça etkili bir diyet olmasından ötürü belirli bir yaşa gelen herkesin rahat bir şekilde tercih edebileceği bir diyet haline gelmesine olanak sunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir