1. Anasayfa
  2. Sağlık

Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri

Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri
Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri
0

Tarlusal kullanırken adet belirtileri nasıl olur? Tarlusal progeston hormonu salgılanmasına yarayan bir ilaçtır. Rahim duvarını kalınlaştırmaya yarar. Adet söktürücü etkisi bulur. Tarlusal genellikle doktorun yazdığı ve ne kadar kullanılacağını söylediği bir ilaçtır. İçtikten birkaç gün sonra adet söktürücü etkisi başlar. Bu etki belirtilerle kendini belli eder. Belirtilerimize geçecek olursak; aşırı hassasiyet, duygusallık, tatlı krizleri, olup olmadık yerde ağlama, sinirlilik hali, karın ve bel ağrıları şeklinde görülebilir.

Tarlusal kullanılırken adet olunur mu? Tarlusal zaten adet için bir ilaçtır. Adet söktürücü olarak bilinen tarlusal kullanımı sırasında ya da sonrasında adet sökmenizi sağlayacaktır. Bu açıdan korkmanıza gerek yoktur. Doktorunuza danışarak ilaca devam edip etmeyeceğinizi sorabilirsiniz.

Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet görülür? Tarlusal kullanırken de adet görebilirsiniz ama genel olarak tarlusalı kullandıktan 1 hafta içi

Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri
Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri

nde adet görmeniz beklenir. Bu açıdan eğer kullandıktan 1 hafta sonra adet görmeme durumu yaşarsanız doktorunuza danışabilirsiniz. Gebelik testi alıp uygulama yapabilirsiniz.

Tarlusal Kullananlar Yorumları

Tarlusal kullananlar yorumları nelerdir? Tarlusal genellikle duygusallığı arttıran bir ilaçtır. Bu açıdan herkes ilacı kullanırken duygusal açıdan çok sorun çektiğini dile getirmiştir. Özellikle sinir halini çok aşırı derecede fazla olduğunu söyleyen birçok tarlusal kullanıcıları vardır. Bunun yanında ilacın etkisini görmediğini söyleyen veya hemen gördüğünü söyleyen insanlarda vardır. Bu açıdan sizde ne etkisi olacağını yine en doğru olarak siz karar verebilirsiniz. Kullanmadan önce kendinizi duygusallığa hazırlamanızı ve öfke kontrolünü sağlamaya çalışmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Tarlusal Günde 2 Tane İçilir mi?

Tarlusal Kullanılırken Adet Olunca Bırakılır mı?

Tarlusal kullanılırken adet olunca bırakılır mı? Bunun cevabını en iyi doktorunuz verecektir. Sebebi ise bazı kişilerin adet düzensizliğinden meydana gelen adet olamama sorunu bazılarının ise dönemsel sıkıntılarından kaynaklıdır. Uzun süreli olanlara ilacı bırakmamaları tavsiye edilirken kısa dönemli olamama sorunu yaşayanlara ise ilacı bırakma tavsiyeleri verilmektedir. Bu açıdan en doğru kararı doktorunuz ya da eczacınızdan öğrenebilirsiniz. Genel bilgi olarak tarlusal içince adet olan kişilerin ilacı bırakmaları önerilmektedir. Tabi en doğru kararı yine doktorunuz verecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir