1. Anasayfa
  2. Yemek

Güvecin Yanına Ne Gider?

Güvecin Yanına Ne Gider?
Güvecin Yanına Ne Gider
0

Güvecin yanına ne gider? Güveç yemeği neredeyse herkes tarafından sevilerek tüketilen ve düzenli olarak evlerde yapılan bir yemek türüdür. Fakat bu konuda en çok merak edilen konular bulunmaktadır. Bu konuların en başında Güvecin yanına ne gider? Konusu olmaktadır. Eğer siz de Güvecin yanına ne gider? Diye merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Güvecin Yanına Ne Gider?

Güvecin yanına ne gider? Patlıcan, soğan, et ve domatesin birleşimi sonucu ortaya çıkan güveç yemeğini her özel yemekte tercih listesinde yer almaktadır. Güveç yemeği yapmak istiyorsanız eğer kesinlikle yemeği tencerede değil güveçte yapmanız tavsiye edilir. Bu şekilde yemek çok daha lezzetli olacaktır. Güveç ocakta yapılabilir. Fakat ateşte ve mangalda da yapılır. Ateşin üzerinde pişirmek güveci çok daha lezzetli yapacak. Eğer siz de Güvecin yanına ne gider? Sorusuna yanıt arıyor iseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Güvecin Yanına Ne Gider
Güvecin Yanına Ne Gider

Pilav

Güveç yemeğinin yanına en güzel giden yemeklerden biri pirinç pilavı olmaktadır. Dilerseniz pirinç pilavını sade dilerseniz de sebzeli olarak yapabilirsiniz. Güveç ve pirinç pilavı ayrılmaz bir ikili olmaktadır.

Cacık

Yoğurt, sarımsak ve suyun birleşimi ile yapılan efsane lezzet cacık özellikle yaz aylarında vazgeçilmez bir meze olarak tercih ediliyor. Siz de güvecin yanına yaparak yemeğinizi daha fazla vazgeçilmez hale getirebilirsiniz.

Çoban Salata

Güveç yemeği ana yemek olarak menüde yer alır. Bunun için yanına mutlaka bir salata ve meze yapılmalıdır. Bunun için güvecin yanına gidebilecek en iyi salata çoban salatadır. Elinizde olan taze sebzeleri doğrayıp iyice harmanlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Nazar İçin Hacamat Nereye Yapılır?

Sebze Garnitürü

Çok daha farklı lezzetler arıyor iseniz eğer siz de sebze garnitürünü tercih edebilirsiniz. Sebze garnitürünün içerisinde brokoli ve havuç bulunmaktadır. Güveç yemeğinin yanına sebze garnitürü çok yakışmaktadır.

Patates Püresi

Güvec yemeğinin yanına gidebilecek en lezziz mezelerden bir diğeri de patates püresi olmaktadır. Patatesleri haşlayıp ezerek püre haline getirebilirsiniz. Biraz tuz ve baharat ile de pürenizi renkli hale getirebilirsiniz. Bu durum da püreniz daha lezzetli ve daha güzel bir görüntüye kavuşacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir