1. Anasayfa
  2. Yemek

Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır?

Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır?
Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır
0

Yaz aylarının gelmeye başlamasıyla beraber mutfaklar ve evlerde daha hafif tatlılar yapılmaya başlandı. Kadayıf da özellikle ramazan aylarının ve yaz aylarının vazgeçilmez tatlılarındandır. Bir de kadayıf tatlısının sütle buluşması ile yazın vazgeçilmez tatlısı olmuştur. Bu yüzden de hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır? Sık sık araştırılır. peki hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır
Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır

Hazır olan güzeldir gibi bir algı bulunmaktadır. Bu yüzden de hazır gıdalar daha fazla tercih edilmektedir. Hazır olanın tadı daha güzel olsa da evde yapılanın tadını veremez. Bu yüzden de tatlıların hazır tadında olup, ama evde yapılanı tercih edilmektedir. Özellikle pandemi sonrasında da her şeyin evlere taşınması ile yemek de evlerde daha fazla yapılmaya başlanmıştır. peki hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Kadayıf tatlısı için de her ne kadar kadayıf malzemesi, evde yapılmayacak kadar zor olsa da en azından şerbetinin evde yapılması tercih edilmektedir. Bu şerbette de hazır tadı gibi güzel bir tat elde edilmek istenmektedir. peki hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Hazır Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır?

Kadayıf şerbeti yapılmaya karar verildikten sonra da ilk olarak kadayıf şerbeti ölçüsü için araştırma yapılmaktadır. Nasıl yapılacağı, hangi malzemelerin olduğu ve malzemelerinden ne kadar kullanılacağı araştırılır.

Kadayıf şerbeti için malzemeler;

  • 4 buçuk su bardağı şeker
  • 5 buçuk su bardağı da su
  • 4 ya da 5 damla kadar limon suyu

Bu malzemelerden ilk öncelikle şeker ve su bir tencereye koyularak, harlı ateşte şekerin suyun içinde erimesi beklenir. Şeker eridikten ve su da kaynamaya başladıktan sonra 15 dakika kadar da kısık ateşte bekletin. Oradan da ılık bir hal alması için kenara koyularak, bekletilir. peki hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir: Elbiseye Göre Saç Kesimi

Şerbetin parmağınızı şerbete soktuğunuzda, yakmayacak bir hal aldığında da içine limon suyunu koyduktan sonra da kadayıfın üzerine dökülür. Şerbet soğuk ya da sıcak olarak kadayıfın üzerine dökülmemelidir. Yoksa kadayıf kuru kalabilir. Bu şekilde de hazır paket kadayıf tadında güzel bir kadayıfın tadına varırsınız. peki hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Ayrıca olarak da şerbet, kadayıfın üzerine döküldükten hemen sonra kesinlikle servis edilmemelidir. Kadayıfın en – üç dört saat kadar buzdolabında dinlenmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir