1. Anasayfa
  2. Güzellik

Mikroblading Nedir?

Mikroblading Nedir?
Mikroblading Nedir
0

Kaşlar genellikle kadın için önemli gibi görünse de erkekler için de önemli bir konudur. Kaşına bir işlem yaptırmak isteyen kişi de bunun için araştırmak yaparken mikroblading ile karşılaşması muhtemel bir durumdur. Bu durum karşısında da mikroblading nedir? Sorusunun cevabı için araştırma yapmaya başlamaktadır. peki mikroblading nedir?

Mikroblading Nedir
Mikroblading Nedir

Kaşlar, yüzdeki ifadeyi belirlemektedir. Daha etkileyici bakışlar için kaşların, kişinin yüzüne uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Ve tasarlanan kaşın da uzun süre boyunca yüzde kalınması istenir. Bunun için de kişinin kaşlarını alma ve kaş boşluklarını doldurmasını düzenli bir şekilde yapması gerekmektedir. Ancak bu düzende de her gün yapmak imkansıza yakındır. Ayrıca da kişi kaşlarını yanlış alırsa, kaşlar küser ve uzun zaman çıkmayabilir. Böylece iş çıkılmaz bir duruma gelebilir, kaşlara şekil vermek de imkansızlaşabilir. Kaş doldurma işleminde de doğru stili bulmak için kötü görüntülere sahip olabilirsiniz. peki mikroblading nedir?

Mikroblading yöntemi ile düzgün, doğal ve zengin kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş dökülmesi ya da kaşların istenildiği gibi çıkmaması durumlarında kaşın düzeltilmesi ve şekil verilmesi için Mikroblading işlemi uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde kaşlar oldukça doğal durmaktadır. peki mikroblading nedir?

Mikroblading ne kadar kalıcı? Sorusu da mikroblading yaptıranlar tarafından merak edilmektedir. Mikroblading işlemi on iki, on beş ay kadar kalmaktadır. peki mikroblading nedir?

ilginizi Çekebilir: Krem Pantolon Kombinleri

Mikroblading Nedir?

Mikroblading işlemi kaşlara doğal bir güzellik vermektedir. Ancak bu işlemin bazı zararları bulunmaktadır. Mikroblading zararları;

  • İşlem sonrasında kaşlarınızın şeklini ya da rengini beğenmezse bir süre o şekilde kalmanız gerekir
  • İşlem kaş çıkan bölgeyi tahriş edebilir, bu tahriş sonucunda da kaşlar dökülebilir
  • İşlem kaşlarda yeşillenmeye neden olabilir ya da ten ve saç rengiyle kaş rengi birbirine uymayabilir
  • İki kaşının simetri olsa bile işlem sonrasında bu simetri bozulabilir
  • İşlem sırasında kaş çizgisine kesikler atılmaktadır. Bu kesikler sonucunda kaş ve göz etrafında şişlik meydana gelebilir. Ve şişlik nedeniyle kaş ve göz etrafında siyahlıklar meydana gelir

Mikroblading işlemi doğru bir şekilde uygulandığında çok güzel sonuçlar verirken, yanlış uygulamada istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden de güvenli bir yer tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir