1. Anasayfa
  2. Moda

Tesettür Eşarp Modelleri

Tesettür Eşarp Modelleri
Tesettür Eşarp Modelleri
0

Tesettür eşarp modelleri pek çok kapalı kadının arama kriterinde olan bir şeydir. Genel olarak geçmiş yıllara bakacak olursak tesettür için bu kadar çok çeşit söz konuş değildi. Ancak son yıllarda bu konu ile ilgili olarak çok daha tasarım modeller görmekte olmak oldukça güzel bir durumdur. Hep aynı desende başörtüleri kullanmaktan sıkılan kadınlar için farklı desen ve modellerde başörtüleri olması tesettürlü kadınları tekdüzelikten çıkartarak biraz daha sıra dışı bir ruha sahip olan kadınların yüzlerini güldürmektedir.

Başörtülü kadınların giyim konusunda en çık şikâyetçi olduğu şeylerden biri de değişik tesettür modelleri nereden bulunur? Ya da başörtüsü çeşitleri hangi mağazalarda yer alır gibi konulardır. Bu noktada tavsiye edilecek pek çok tesettür mağazası ve bir takım internet siteleri de mevcuttur.

Tesettür Eşarp Modelleri
Tesettür Eşarp Modelleri

Eşarp Seçimi Nasıl Yapılır?

Eşarp seçimi nasıl yapılır? Yepyeni ve farklı bir tarz benimsemek isteyen pek çok tesettürlü kadının en sık merak ettiği konulardan biri olacaktır. Çünkü tesettür giyim için başörtüsü en önemli aksesuardır. Tesettür giyimde en çok dikkat çeken şey hiç tartışmasız, başörtüsü olacaktır. Bu başörtüsünün ceket, ayakkabı ve çantaya uygun olması da son derece büyük bir önem taşır. Genel olarak ceket, kemer ya da ayakkabı ile kombin yapılan başörtüleri son derece şık bir görünüm kazanmaya yardımcı olur.

Başörtülü hanımların eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar içinde en başta eşarbın kalitesi ve rengi gelmektedir. Kıyafetin geneline uygun bir renk seçimi yapmak son derece büyük bir önem teşkil eder. Aksi halde başörtüsü ya çok fazla dikkat çeker ya da çok silik durabilir. Bu nedenle kumaş ve renk çok önemli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Tesettür Ceket Modelleri

Hangi Eşarp Türü Kaymaz?

Hangi eşarp türü kaymaz sorunsalı oldukça önemlidir. Çünkü başörtüsünün amacı zaten saçın görünmemesini sağlamakken eşarbın durmadan kayması son derece sıkıntılı bir durumdur. Eşarp, hem estetik açıdan hem de kullanışlı olması açısından düzgün görünmelidir. Bu nedenle hem güzel bir görüntü olsun hem de kayması istiyorsanız polyester kumaştan eşarp kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir