1. Anasayfa
  2. Moda

Yarım Topuz Saç Modelleri

Yarım Topuz Saç Modelleri
Yarım Topuz Saç Modelleri
0

Yarım topuz saç modelleri son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Özel davetlerde, işte, okulda kısacası her yerde yarım saç topuz saçlarla karşılaşmaya başladık. Bu saç modelinin popüler hale gelmesi kolay yapılışından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Yarım topuz modelleri; kısa, uzun fark etmeksizin her saça uygulanabiliyor. Aynı zamanda bu model hem ofis hem de günlük kullanımlar içinde çok uygundur. Özel günlerde saçınızı yarım topuz yaparak şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özel davetlerin yanı sıra spora giderken de çok rahat bu modeli yapabilirsiniz. Yarım topuz saç modellerinin geniş kullanım alanı vardır. Onun içinde birkaç yıl içinde çevremizde çok rastlamaya başladık.

Yarım Topuz Saç Modelleri
Yarım Topuz Saç Modelleri

Yarım Topuz Saç Modelleri

“Yarım topuz saç modeli nasıl yapılır” noktasında birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor. O adımları şöyle sıralayabiliriz;

  • Saçınızın orta kısmından bir tutamı alarak arkaya tokanızla bağlayınız,
  • Kuyruk şeklinde bıraktığınız saçınızın ön bölümünü çok az kabartınız,
  • Daha sonra kuyruğunuza saç spreyi yapınız,
  • Saç spreyi yaptığınız kuyruğu krepe tarağıyla kabartınız,
  • Saçı tokanın etrafında güzelce dolayınız,
  • Tel tokayla topuzu sabitleyiniz,
  • Topuzu iki taraftan sabitledikten sonra üzerine saç spreyi sıkınız.

Yalnız yarım topuz saç modelinin istenilen şekil alması için saçınızın tem temiz hem de taranmış olması gerekiyor. Salık kalan saçları da dalgalandırabilirsiniz. Havalı görünüme kavuşmak için salık saçları kabartabilirsiniz.

Orta Boy Saçlarda Sıkı Düğüm Yarım Topuz Modeli

Orta boy saçlarda sıkı düğüm yarım topuz modeli ile şık görünüme kavuşabilirsiniz. Bu modeli yaparken saçınızı önce at kuyruğu şeklinde topluyorsunuz. Ardından o saçı kendi etrafında döndürünüz. Döndürme işleminden sonra saçınızı siyah tokayla tutturunuz. Saçın açılıp bozulmaması için kuru saç şampuanı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Işıltılı Saç Modelleri

Yarım topuz saç modelleri ile saçlarınız hacimli ve havalı görünecek. Bu saç modeliyle her havaya girebilirsiniz. Salaş, sokak havasının yanı sıra özel bir davetin dikkat çeken kişisi yarım topuz saç modelinizle olabilirsiniz. Özellikle orta boy saçlarda yarım topuzlar, cool havaya sebep oluyor. Yarım topuz yaptıktan sonra onu tarzını yansıtacak kıyafet ve aksesuarlarla daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir
Yaz Modası 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir