1. Anasayfa
  2. Sağlık

13 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay

13 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay
13 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay
0

13 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay bu yaş grubunda olan çocukların kiloları ile başları dertte olduğu sürede büyük bir merakla araştırdıkları bir konudur. Genel olarak ergenlik dönemlerine giren çocuklar bu süreçlerde ciddi anlamda kiloları ile başları derde girer. Bu yüzden de bireyler kendileri için en uygun olan diyet yöntemlerini araştırarak da kilo vermek ister.

Fakat bu yaş grubunda olan bireylerin kiloları için dikkatli olması gerekir. Tam büyüme döneminde olan çocuklar için kilo verdirelim derken büyüme hormonlarının durmaması gerekir. Bu yüzden de ara öğünlerin ayarlanmasından Canan Karatay tarafından hazırlanan diyet listesi tüm detayları ile kontrol edilmelidir.

13 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay Nasıl Hazırlanmalıdır?

13 yaş diyet hazırlandığı sıralarda birçok adım gözler önünde olmalıdır. Çünkü bireyler ne kadar dikkatli bir şekilde listelere uyarlarsa hem bu yaş aralığında olan çocukların büyüme hormonları durmaz. Hem de sağlıklı bir şekilde kilo vererek ideal kilolarına düşmeleri gibi durumlar gözlenir.

13 yaş diyet listesi içerisinde yer alması gereken ürünler kadar bir yandan da yer almaması gereken ürünler vardır. Tüm yaş grubu için yasak olan ürünlerin başında un, tuz ve şeker yer alır. Bunlar sadece kilo alımlarına neden olurken çocukların büyüme hormonlarının durmasına neden olur.

Bu yüzden de süreç her ne olursa olsun büyüme hormonları durmasın diye de birçok detaya dikkat etmelidir. Genel olarak bu yaş aralığında olan çocuklar için protein alımları en önemli konulardan bir tanesidir. Yeteri kadar protein almak hem uzama dönemleri için etkili bir konu olur. Hem de daha sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi için en önemli adımlar arasındadır.

Dileyen herkes daha rahat bir şekilde çocukları kilo versin diye de vitamin alımlarına da özen göstermesi gerekir. Sebzeler kızartılarak tüketilmesinden ziyade haşlanarak tüketilmelidir. Kızartma için kullanılacak olan yağların sadece sağlıklı olan yağlardan tercih edilmesi gerekir. Böylece hem uzama dönemleri durmaz hem de hızlı kilo verim süreci de devreye girerek istenen kilo verimlerini sağlar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir