1. Anasayfa
 2. Anne ve Çocuk

8 Aylık Bebek Kahvaltısı

8 Aylık Bebek Kahvaltısı
8 Aylık Bebek Kahvaltısı
0

Bebek beslenmesi özellikle yeni çiftlerin düşündüğü, merak ettiği bir konudur.Bebeğiniz 8 aylık olmuşsa ve 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl olmalı diyorsanız, ilk olarak en önemli besinin anne sütü olduğunu unutmamanız gerekir. Bunun yanı sıra bebeğiniz mamaya başlamışsa ek olarak neyle besleyebileceğiniz bilinmelidir. 

6 ve 7. aylarda olduğu gibi, anne sütü veya formül mama ara öğün belirtilmektedir. Bunun yanı sıra ek gıdaların ise ara öğün olması gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca beslenme aralığının ise 3 ile 3.5 saat olması gerektiği söylenmektedir.

8 Aylık Bebeğe Ne Kahvaltı Verilebilir?

Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir. Bu bebekler için de geçerlidir. 8 aylık bebeğe kahvaltı ne verilebilir bu nedenle bilinmelidir. Anne sütü belirttiğimiz üzere önemli, unutulmaması gereken bir öğündür.

8 Aylık Bebek Kahvaltısı
8 Aylık Bebek Kahvaltısı

Bu bakımdan söz konusu dönemde kahvaltıda beyaz peynir, tereyağı, zeytin, ekmek, yumurta sarısı, pekmez ve tahin gibi, yetişkinlerin de tükettiği besinler önerilmektedir. Bunun yanı sıra,

 1. Salatalık,
 2. Domates,
 3. Tost,
 4. Omlet,
 5. Pankek,
 6. Krep,
 7. Patates,
 8. Ihlamur çayı veya normal çay,
 9. Labne peynir,
 10. Krem peynir,
 11. Yumurta sarısı,
 12. Reçel,
 13. Sebze çorbaları,
 14. Muz,
 15. Lor peyniri,

Gibi besinlerin de ya püre haline getirilip ya da püre yapmadan, küçük lokmalar şekline verilebileceği belirtilmektedir.

Bebekler için Kahvaltı Tarifleri

Bebeklere kahvaltıda ne verilebileceği her anne-babanın aklında olan sorulardır. Bu 8 aylık olanlar için de geçerlidir. 8 aylık bebekler için kahvaltıda ne verilebilir diyorsanız bir tanesinin malzemeleri şöyledir:

 1. 1 yemek kaşığı yulaf
 2. 1 yemek kaşığı irmik
 3. 1 adet kuru kayısı
 4. 1 tatlı kaşığı kuru üzüm veya 1 adet kuru incir
 5. 1 su bardağı su
 6. 1 çay kaşığı rendelenmiş ceviz
 7. 1 çay kaşığı zeytinyağı

Bunların her birini tamamladıktan sonra küçük bir tencere içine yulaf, irmik ve su konularak pişirilir. Kuru incir ve kuru incir de ayrı bir tencereye alınarak, az su ile haşlanır. Suyu da süzülerek muhallebi içerisine katılır. Blenderdan geçirme ardından zeytinyağı ile rendelenmiş ceviz eklenir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir