1. Anasayfa
 2. Sağlık

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?
Advantan Krem Yüze Sürülür mü
0

Advantan krem yüze sürülür mü? konusundan önce bu ilacın ne için kullanıldığını bilmek gerekiyor. Advantan krem, kortizon içeriklidir. O nedenle doktora danışmadan yüze sürülmesi hiç doğru değildir. Advantan krem kullanımı hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Advantan krem;

 • İltihap oluşumu,
 • Deri kalınlaşması,
 • Alerjen maddelere duyarlılık,
 • Ciltte döküntü gibi tüm sorunları gidermesiyle biliniyor.

Advantan tam olarak egzamadan kaynaklanan; iltihap, kızarıklık, döküntü, kaşıntı gibi problemlere iyi geliyor. Egzema hastalığı; çevresel ya da genetik faktörlerin neden olduğu cilt hastalığıdır. Egzama hastalığı, vücudun bazı bölümlerinde ciddi anlamda problemlerin oluşmasına neden oluyor. Egzama, deri savunma mekanizmasını tahribata uğratıyor. Tahribata uğrayan deri ancak Advantan kremle onarılabilir.

Advantan Krem Yüze Sürülür mü
Advantan Krem Yüze Sürülür mü

Advantan Krem Yüze Nasıl Uygulanıyor?

Advantan krem yüze nasıl uygulanır” noktasında yukarıda belirttiğimiz gibi doktorunuzdan mutlaka bilgi almanız gerekiyor. Doktorun bilgisi dışında bu krem yüze uygulandığında ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

“Advantan krem yüze sürülür mü” sorusunu evet sürülür şeklinde yanıtlayabiliriz. Advantan krem yüze yalnızca 1 hafta uygulanmalıdır. 7 gün boyunca günde 1 kez ince tabaka şeklinde derinize Advantan kremi sürmeniz gerekiyor. Advantan kremi cildinize sürdükten sonra cildinizin durumunu mutlaka takip ediniz. Herhangi bir olumsuz durumda hemen doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Advantan krem bazı kişilerin cildini kurutuyor. Cildi kuruyan kişiler tedaviye yağ içerisinde su emülsiyonunu kullanabilirler. Aynı zamanda tek fazdan oluşan yağlı pomatla nötral destekleyici tedaviye de başvurabilirler.

Advantan Krem Yüze Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

“Advantan krem yüze uygulanırken nelere dikkat edilmelidir” noktasında bazı hastalıklarınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız. Advantan kremin kullanılmaması gereken hastalıklar;

 • Gül hastalığı,
 • Perioral dermatit,
 • Ülser,
 • Viral hastalıklardan kaynaklı deri problemleri,
 • Atrofik deri hastalıkları,
 • Aşı sonrasında oluşan deri reaksiyonları,

İlginizi Çekebilir: En İyi Mide Koruyucu Hangisi

Advantan kremi, çocukların yüzünde kullanmayı uygun bulmuyoruz. Doktor kontrolünde çocukların yüzüne Advantan krem uygulanmalıdır. Ayrıca çocuklara bu krem küçük dozlarda kullanılmalıdır. Açık yara olan yerlere kesinlikle sürülmemelidir. Advanten krem göze kesinlikle temas ettirilmemelidir. Advantan krem göze uygulandığı takdirde glokom riskinin ortaya çıkmasına sebep olur.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir