1. Anasayfa
  2. Sağlık

Canan Karatay Hipotroid Diyeti

Canan Karatay Hipotroid Diyeti
Canan Karatay Hipotroid Diyeti
0

Canan Karatay Hipotroid Diyeti – Canan Karatay guatr hastaları için öne sürdüğü hipotiroid diyeti ile birçok kişinin hayatına ışık tutmaya devam ediyor. Özellikle d vitamini kullanımlarına özen göstererek ara öğünleri hayatınızdan önemli bir parça haline getirilmesi gerektiğini öneren Prof. Dr. Canan Karatay birçok verdiği öneri ile sağlıklı bir yaşamı öne çıkarıyor.

Genel olarak her açıklaması sırasında şeker ve beyaz tuzun insan sağlığı için ne kadar zararlı olduğunu öne çıkarırken kolesterole dikkat etmek bunun için de yemeklerinize mutlaka iyotlu tuz kullanımlarına dikkatleri çekmektedir.

Daha sağlıklı bir yaşam için doğal balık yağı kullanmayı önerirken öğünden fazla yemek yemenin zararlarını anlatırken en az 2 litre su tüketimi ne kadar önemli olduğunu özellikle guatr hastaları için vurgulamaktadır.  

Canan Karatay sadece sunduğu öneriler ile değil bir yandan da aynı zamanda sağlıklı yaşam için hayatımızdan neleri çıkarmamız ve neleri eklememiz gerektiğini söyleyen Prof. İsimlerin başında gelir.

Guatr Diyeti Nasıl?

Guatr diyeti nasıl sorusu birçok kişinin hayatında merak ettiği bir konudur. Bu hastalık daha çok insanların bedenindeki iyot eksikliğindendir denilebilir. Gerekli ek gıdalar ile destekleri almak için gün içerisinde b12 vitamini almak için en azından az yarım saat de olsa güneşte kalmayı önermektedir. Tabi ki bir yandan da asitli ve gazlı içecekler ile ne kadar büyük zararlar görülebilecek olduğunu dile getirirken her fırsatta beyaz un beyaz şeker hayatımızdan çıkarılması gerektiğini dile getirmektedir.

En çok da hastalığın ana nedenleri arasında yer alan ürünlerin paketlenmiş işlenmiş gıdalar olduğuna inanan Canan Karatay’dan gelen açıklamalar ile insanlar hem fazla kilolarından kurtulabiliyor. Hem de daha sağlıklı bir hayat için ilk adımlarını atabilir hale gelebiliyorlar.

Daha sağlıklı bir hayat isteyenler kendileri için yapılan önerileri dikkate aldıkları zaman guatr hastalığı gibi sorunları çok rahat geride bırakabilirler. Tabi ki bu noktada kendileri için özel olarak hazırlanan bu diyet listelerine uymak, sağlıkları için zararlı olarak görülen her şeyden en kısa sürede uzak kalmayı seçmek de gereken konulardandır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir