1. Anasayfa
  2. Sağlık

Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar

Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar
Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar
0

Duphaston kullandıktan sonra hamile kalanlar var mı? Duphaston ilacı bir adet düzenleyicidir. Genellikle yumurtalıklarında kist olan kişilere verilen bu ilaç kisti adetle beraber atılımını sağlar. Bundan dolayı da hamile kalma ihtimaliniz yükselir. Aslında ilaç hamile kalınmak için kullanılan bir ilaç değildir. Kist atmak ve adeti düzenlemek için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaca hamile kalmak için kullanılan bir ilaçtır denmesi yanlış olacaktır.

Duphaston kullandıktan kaç gün sonra adet görülür? Genellikle duphaston kullanımından 1 hafta sonra adet görülebilir. Bunun yanında çoğu kişi âdetini ilacı kullandıktan 1 ya da 2 gün sonra da etkisini gördüklerini söylemektedirler. Duphaston bir adet düzenleyici olduğundan dolayı kullanım etkisi kişiden kişiye göre değişmektedir. En doğru bilgiyi yine doktorunuzun vermesi sizin için daha iyi olacaktır.

Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar
Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar

Duphaston kullanırken hamile kalınır mı? Evet, kalınır. Duphaston hamile kalmak için kullanılan bir ilaç değildir fakat yumurtalık kistleriniz ve adetinizi düzenlemede kullanılır. Yumurtalık kistlerinizin düştüğünü anlamayabilirsiniz. Bu da ilacı kullanırken sürpriz gebeliğe yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra pek çok kişi duphaston ilacının hamile kalmada yardımcı bir element olduğunu düşünür ama bu tamamen yanlış bir görüştür. Duphaston sadece adetinizi düzenlemede ve yumurtalık kistlerinizi yok etmede rol oynayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Dolorex Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Duphaston Gebelik Belirtileri

Duphaston gebelik belirtileri nasıl oluşur? Duphaston kullanırken sürpriz hamilelik yaşama ihtimaliniz çok yüksek olduğundan dolayı mutlaka düzenli test yapmayı ihmal etmeyin. Doktorunuzla kontrollerinizi düzenli bir şekilde yapın. Mutlaka duphaston ilacını kullanırken doktorunuzla iletişim halinde olun. Gebelik belirtileri normal gebelik belirtileri gibi baş gösterecektir.

Duphaston Kasık Ağrısı Yapar mı?

Duphaston kasık ağrısı yapar mı? Duphaston kasık ağrısı yapabilir. Hafif ağrılar görülebilir. Adet dönemine girmeye hazırlıktan ötürü birkaç adet belirtisi olabilir. Bu açıdan duphaston adetinizin sökülmesine ve düzenlenmesine yardımcı olacaktır. Yumurtalıktaki kisti de yok etme yeteneğine sahip olduğu için mutlaka bir takım ağrılarınız olacaktır. Kafanıza takmanıza gerek yok. Normal ağrılardır. Bu açıdan sabırla ağrınızın geçmesini beklemeniz gerekmektedir ama ağrınız çok şiddetliyse mutlaka doktorunuza başvurun.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir