1. Anasayfa
  2. Sağlık

Yeni Nesil Diş Protezi Yorumları

Yeni Nesil Diş Protezi Yorumları
Yeni Nesil Diş Protezi Yorumları
0

Dental implant, yani yeni nesil diş protezi eski tip diş protezlerinin yerine son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Yeni nesil diş protezinin pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar arasında ilk olarak gerçek diş hissine en yakın diş protezinin yeni nesil diş protezleri olduğunu söylemek mümkündür.

Yeni nesil diş protezini de asıl amaç hareketli diş protezlerini de olduğu gibi oynamayan ve çıkmayan bir diş protezi yapılmasıdır. Bu nedenle yeni nesil diş protezi gerçek diş hissiyatına en yakın diş protezi olarak belirtilmektedir.

Eskiden genel olarak hareketli diş protezleri hastalar tarafından daha çok tercih edilirken son yıllarda diş implantı yaptıran hastaların sayısı da bir hayli artmıştır. Ancak bazı kişilerin ağız yapısının implant yaptırmaya uygun olmayabileceği göz önünde bulundurularak mutlaka uzman bir diş hekiminden görüş alınmalıdır.

Yeni nesil diş protezi kişinin ısırma ve çiğneme yeteneğinde kayıp yaşamasına engel olduğu için dişlerin işlevselliğini artırmaktadır. Aynı zamanda kişinin doğal diş görünümüne sahip olması konusunda da yeni nesil diş protezleri diğer diş protez tiplerine göre çok daha etkilidir.

Yeni nesil diş protezi uygulamasından pek çok hasta faydalanmaktadır. Eğer siz de yeni nesil diş protezi yaptırmak konusunda kararsızsanız yeni nesil diş protezi yorumları size yardımcı olacaktır;

Selin: “Geçmişte yaşamış olduğum diş kaybı sorunlarından sonra yeni nesil diş protezi sayesinde artık diş kaybı korkusu olmadan gönül rahatlığı ile istediğim yiyecek ve içecekleri tüketebiliyorum.”

Murat: “Yeni nesil diş protezi tedavisi hayatımda yeni bir sayfa açtı. Bazen protez dişlerimi kendi dişlerimden ayıramıyorum bile.” 

Yeni Nesil Diş Protezi Yorumları
Yeni Nesil Diş Protezi Yorumları

Devlette Protez Diş Yaptıranlar 

Yeni nesil diş protezi son zamanlarda oldukça sık bir şekilde yapılmakta olan işlemlerden bir tanesidir. Kişiler bazı durumlar sonucunda kaybettikleri dişlerinin yerine protez diş yaptırarak yaşamlarına devam etmeyi tercih etmektedir.

Son zamanlarda kliniklerde ve hastanelerde oldukça sık tercih edilen yöntemlerden biri de yeni nesil diş protezi yöntemidir. Devlette protez diş yaptıranlar olabildiği gibi özel kliniklerde de protez işlemleri yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir