1. Anasayfa
  2. Moda

Düz Örgü Hırka Modelleri

Düz Örgü Hırka Modelleri
Düz Örgü Hırka Modelleri
0

Düz örgü hırka modelleri ile kolaylıkla yapabileceğiniz birbirinizden şık hırkalar olacaktır. Bu hırka modellerine bakacak olursak özellikle tığ ile yapılan şiş ile yapılan modeller bulunmaktadır. Özellikle dünya ciddi bir salgın süreci atlatmıştır. Bu sürecin etkileri daha dünya üzerinde devam etmektedir. Bu salgın süreci evde kapanma ve karantina uygulamalarını da beraberinde getirmiştir. Özellikle insanlar can sıkıntısından örgü örmeye başlamış üretmeye başlamıştır. Zamanı daha eğlenceli geçirebileceği aktivitelere yoğunlaşmıştırlar.

 

Düz Örgü Hırka Modelleri
Düz Örgü Hırka Modelleri

Düz örgü hırka modelleri de en çok bu dönemde yapılmıştır. Bu noktada birçok model saymak mümkündür. Ama en çok tercih edilen modeller:

  • Salaş model
  • Selanik model
  • Triko hırka
  • Ters düz renk model
  • Tığ işi model
  • Karma model

Şeklinde sıralandırmak mümkün olacaktır. Bu modeller ile hem kış günlerinin soğukluğunu hissetmeyeceksiniz hem de şıklıktan ödün vermeyeceksiniz.

Hırka Yapımı Youtube

Hırka yapımı youtube uygulamasından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eskiden hepimiz ailemizden annemizden örgü örmeyi öğrenirdik. Hatta okullarda olan ev ekonomisi dersi ile de erkek öğrenci kız öğrenci fark etmez örgü örmeyi öğrenirdik. Ama sanayinin gelişmesi ile her şey makine ile yapılmaya başlanmıştır. Hem bol ürün çeşidi olması hem de ekonomik olması sebebi ile çok fazla fabrika ürünleri tercih edilmektedir. Ama özellikle örgü öğrenmek isterseniz youtube özellikle sayfalar tarafından birçok model detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

İlginizi Çekebilir: Ceket Modelleri Tesettür

Kışlık Hırka Örgü Modelleri

Kışlık hırka örgü modelleri daha çok şiş ve yün ile elde edebileceğiniz modellerden bahsetmektedir. Çünkü artık birçok kalınlıkta ip bulmak mümkündür. Ama kış için bir örgü planlıyorsanız bunu yünden yapmanız sıcaklık açısından daha uygun olacaktır. Yukarıda belirttiğimiz modelleri kışlık olarak örüp tasarlayabilirsiniz. Yapım aşaması ile alakalı da youtube kanalında detaylı anlatımı bulmanız mümkün olacaktır. Özellikle hırka örmek gerçekten zahmet verici bir yöntemdir. Ama hiçbir ürün doğal olanın el yapımının yerini kesinlikle tutmamaktadır. Özellikle sevdiğiniz insanlara ilgili olarak özel günler de bir hediye vermek isterseniz. Hem çok anlamlı bir hediye hem de çok özel bir hediye teslim etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir