1. Anasayfa
  2. Sağlık

En Ağır Antidepresan İsimleri

En Ağır Antidepresan İsimleri
En Ağır Antidepresan İsimleri
0

En ağır antidepresan isimleri nelerdir? En ağır antidepresan diye bir şey dememiz doğru olmaz her antidepresan kullanacak kişiye göre ağır veya hafif olabilir. Bunun haricinde içerik olarak ağır olan ilaçlar ise şunlardır;

Seletra, cipram, lustral, serdep, seralin olarak söyleyebiliriz.

En hafif antidepresan isimleri hangileridir? En hafif antidepresanlar içeriklerine göre ayrılabilir. Bunlar; Fluoxetin, Fluvoxamin, Reboxetin ve Trazodan genellikle hafif antidepresanlanların etken maddeleridir. Bunlar genelde tüm antidepresanlarda bulunsa da özellikle hafif antidepresanlarda daha fazla bulunduğu bilinmektedir.

En Ağır Antidepresan İsimleri
En Ağır Antidepresan İsimleri

Mutluluk hapı antidepresan isimleri nelerdir? Genel olarak pek çok tip antidepresan kullanıldığı görülür. Bunların hepsinde mutluluk hormonlarını salgılayan bir yapı bulunur. Antidepresanlar ne kadar masum görünse de aslında pek çok psikolojik sorunumuzu da beraberinde getirir. Bir yeri tamir ederken öbür yerde yıkım etkisi yaptığı görülür. Sahte bir mutluluk ve sahte bir dünyada yaşatma eğilimine sahiptir. Bu açıdan doktorun tavsiye etmediği hiçbir ilacı kullanmamanız gerekir. Prozac gibi pek çok ilaç ismi sayabiliriz. Mutlu etme özellikleri bulunsa da geçici mutluluk sağlayacaktır.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri

Zayıflatan antidepresan isimleri nelerdir? Zayıflamayı hepimiz çok isteriz. Fit bir bedene sahip olmak neredeyse hepimizin hayalidir. Peki, nasıl sahip olabiliriz diye düşünürken antidepresan kullanımı geldiyse aklınıza bu çok yanlış bir seçim olacaktır. Evet, antidepresanların zayıflatma etkisi olanlar vardır fakat kilo sorununuz için antidepresan alma fikri çok yanlıştır. Antidepresanlar beyin damarlarında kan akışını etkiler birçok hastanın kilo verme sebebi budur. Hasarlı bölgeleri tedavi etme işlemi sağlayacaktır. Sizde eğer hasar yoksa beyninizde herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorsanız lütfen antifdepresan almamaya çalışın. Sağlıklı spor egzersizleri ve dengeli beslenmeyle kısa sürede fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Zayıflatan antidepresan isimleri ise; pramipeksol, selejilin, reboksetin olarak sayabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

En Zararsız Antidepresan

En zararsız antidepresan olarak örnek gösterebileceğimiz ilaçlar şunlardır; prozac, lustral, serdep, xanax, duxet şeklindedir. Bu ilaçların hiçbir zararı olmadığını söylemek yanlıştır ama diğer antidepresanlara göre daha zararsız oldukları söylenebilir. Doktorunuza danışmadan antidepresan tüketimini kesinlikle önermiyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir