1. Anasayfa
  2. Sağlık

14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay

14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay
0

14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay – Boy yaşa göre diyet listesi ergenlik dönemlerinde bireylerin aldıkları fazla kilolarından kurtulmaları için büyük bir merak noktası haline gelmektedir. Bu yüzden de 14 yaş diyet listesi birçok kişi tarafından araştırılarak detayları ile gözlenmesi bir konudur. Bu yaş grubunda olan bireyler direk büyüme vakitleri olmasından ötürü çok dikkatli bir şekilde ilerlenmesi gerekir.

Kilo verme sürecinde yanlış bir hamle yapılacak olduğu zaman büyüme dönemleri durabilir ve ergin bireylerin daha çok sorun yaşamalarına neden olabilir. Bu yüzden de çok dikkatli bir şekilde ilerlemeye özen göstermek gerekir.

Diyet Listesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet listesi içerisinde yer alması gereken besinler olduğu gibi bir yandan da yer almaması gereken besinler vardır. Canan Karatay tarafından verilen diyet listesini dikkatli bir şekilde takip etmek hem daha sağlıklı bir şekilde kilo verme hem de büyüme hormonları durmadan hareket etmeye olanak sunar.

Bu süreç içerisinde günlük olarak sabah kahvaltılarında en azından 1 adet haşlama yumurta yemek gerekli protein alımları için önemli olan konulardan bir tanesidir. Tabi ki sadece bu protein dengesi için yeterli değildir. Gün içerisinde çocukların boy, yaş ve kilolarına uygun bir şekilde gerekli kadar protein dengelerine özen göstermek gerekir.

14 yaş diyet yaparken büyüme hormonlarına zarar vermemesi için gerekli olan sebze ve meyve tüketimlerine de özen göstermek gerekir. Hatta sıradan yağlar ile değil de sağlıklı yağlar ile gıdaları hazırlamak, sebzeleri daha çok haşlama yöntemi ile tercih etmek kilo verme sürecini hızlandırmaktadır.

Canan Karatay tarafından hazırlanan diyet listesi genel olarak bireysel olan çocuklar için uygun olmaktadır. Her yaş grubunda olduğu gibi un, tuz ve şeker bu yaş grubu için de sağlıksız olan besinler arasında yer almaktadır. Bu yüzden de kilo verme süreçleri içerisine giren çocukların sağlıksız olan besinlerden uzak durmasına özen göstermek gerekir. Bu sayede kilo vermek çocuklar için eziyet ya da zarar olmaktan çıkarak daha sağlıklı bir hal alarak, istenilen beden ölçülerine ulaşmaya yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir