1. Anasayfa
  2. Yaşam

Yüz ve Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Yüz ve Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri
0

Cildimiz vücudumuzun açıkta kalan ve dış etkenlere karşı sürekli maruz kalan bölgesidir. Özellikle kış aylarında soğuğa ve ayaza maruz kalma, rüzgara maruz kalma, yaz aylarında güneşe maruz kalma, hatalı kozmetik ürünleri kullanma gibi durumlar sonucunda cildimizde çeşitli lekeler meydana gelmektedir. Bu lekeler türüne ve oluşum sebebine göre kalıcı olabileceği gibi doğu tedavi sonucu tamamen kaybolabilir de. Fakat şunu önemle belirtmeliyim ki söz konusu sağlıksa, muhakkak doktora danışmalısınız. Burada yazacaklarım sadece öneri niteliğinde olup, kesin tedavi sağlayacağı garanti edilmemektedir.

Ciltteki lekelerin giderilmesi için pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Fakat kozmetik ürünlerin bir çoğunda maalesef ki kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bense burada yalnızca doğal yöntemlerle nasıl maske hazırlanabilir ve lekeler nasıl giderilir bu konu hakkında bilgiler vereceğim.

Doğal ve kesin çözüm sunan leke çıkartıcı maskeler nasıl hazırlanır maddeler halinde çeşitli maske yöntemlerini yazalım.

  • Aktarlarda satılan şap maddesini maske olarak kullanabilirsiniz. Lekeli bölgeye sürüp kuruduktan sonra yıkayınız.
  • Bir tatlı kaşığı toz tarçını bal ile karıştırarak krem kıvamına geldikten sonra lekeli bölgeye sürdükten sonra yaklaşık yarım saat bekleyin ve ardından yıkayın.
  • Haşlanmış patatesi soyarak oksijenli su içerisinde ezerek de maske yapılabilir. Hazırlanan karışımı lekelerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra ılık limonlu su ile temizleyin. Temizlemenin ardından zeytinyağı ile bölgeyi güzelce ovalayın. Bu yöntem lekeler için kesin çözüm olarak bilinmektedir.
  • 4 bardak su içerisine 1 fincan pirinç ekleyip kaynatın. Kaynama sonrasında pirinçleri lekeli bölgeyi maske şeklinde uyguladıktan sonra yaklaşık yarım saat sonra yıkayın.
  • Aloevera yapraklarını ezerek ılık su ile püre haline getirin. Lekeli bölgeye uyguladıktan bir müddet sonra temizleyin.

 

Yukarıdaki maddelerde anlatılan leke çıkarıcı cilt maskesi tarifleri ucuz maliyetli ve basit yöntemlerdir. Fakat bilinmelidir ki bu yöntemler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Lekelerle mücadele için en iyi yöntem bir cilt doktoruna danışmaktır.

İlginizi Çekebilir
Oroferon Kullananlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir