1. Anasayfa
  2. Sağlık

Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?
Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?
0

Özellikle cildinde leke sorunu yaşayan kişilerin karşısına çıkan ve sık sık önerilmekte olan Fito krem hakkında Fito krem sivilce için nasıl kullanılır? ve Fito krem yüzde kaç saat durmalı? gibi soruların yanıtlarını sizlere bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Son zamanlarda sivilce ve cilt lekelerinin tedavisi için kullanılmakta olan Fito krem 40 gramlık formlarda ve reçete ile satılmakta olan bir kremdir. Bu sebeple bu kremi kullanmadan önce bir dermatoloğa muayene olunarak doktorun bu ilacı reçete etmesi gerekmektedir.

Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?
Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Fito krem daha önceden ciltte oluşmuş olan sivilce, yara izi ya da akne gibi lekelerin iyileştirilmesi amacıyla kullanılmakta olan kremlerden bir tanesidir. Fito krem aynı zamanda cilt tonunu eşitleme özelliğine sahip olup kişilerin cildinde oluşan renk farklarını da ortadan kaldırmaktadır.

Fito krem aynı zamanda çatlamış ve kuruyan dudakların iyileştirilmesinde de tercih edilen kremlerden bir tanesidir. Özetlemek gerekirse Fito krem kişilerin en çok rahatsızlık duyduğu sivilce izi gibi sorunların ortadan kaldırılması konusunda oldukça etkili olmaktadır.

Fito Krem Yüzde Kaç Saat Durmalı?

Fito krem içerdiği etken maddeler sayesinde cilt yüzeyinde bulunan sivilce izi ya da yara izi gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle Fito kremin yüz bölgesinde kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?
Fito Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Fito krem yüzde kaç saat durmalı? sorusunun yanıtı ise Fito kremin her gün günde 1 ya da 2 kez olmak üzere temiz cilde uygulanması gerektiğidir. Cilt tarafından emilmekte olan bu krem sürüldükten sonra başka hiçbir işlem yapılmasına gerek olmamaktadır. Kişiler düzenli kullanıma dikkat ettikleri durumda bu kremin faydasını oldukça fazla şekilde görmektedir.

Fito krem sivilce izi başta olmak üzere ameliyat sonrası kalan izlerin ya da suçiçeği gibi hastalıklar sonucunda kişinin cildinde kalan izlerin giderilmesi konusunda oldukça etkili bir krem olarak belirtilmektedir.

Fito krem uygulandığı bölgede kısa süre içerisinde deri tarafından emilerek etkili olmaya başlamaktadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca düzenli kullanım sağladığınız takdirde rahatsızlık duyduğunuz hiçbir sivilce izi ya da yara izi gibi sorunun kalmadığını gözlemleyebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir