1. Anasayfa
  2. Sağlık

Rantudil Forte Kullananlar Yorumları

Rantudil Forte Kullananlar Yorumları
Rantudil Forte Kullananlar
0

Rantudil forte kullananlar yorumları bireysel yorumlar olduğundan kişi deneyiminde farklı sonuçlar alınmaktadır. Nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar grubuna ait olan Rantudil Forte, analjezik, ateş düşürücü ve antiinflamatuar bir ajan olarak kullanılır ve kadınlar genellikle adet sırasında adet ağrısı için kullanırlar.  Ayrıca bir sporcu kas ağrısını gidermek için kullandığını iddia ediyor ve çok işe yaradığını ve bundan memnun olduğunu söylüyor.

Rantudil’in ana maddesi, genellikle ateş düşürücü, iltihap önleyici ve analjezik özelliklere sahip olan ve en etkili ilaçlardan biri olan asemetazindir.

Rantudil Forte Kullananlar Yorumları
Rantudil Forte Kullananlar Yorumları

“Sabah kahvaltı sonrası alındığında gün içinde mışıl mışıl uyutan ilaç. Akşam yemeğinden sonra alırsanız gün içinde uyku yan etkisi bulunmamakta. Hatta sabah daha iyi dinlenmiş bir vücutla güne başlama ihtimalinizi artırır.”

“Annemi bugün itibarıyla hastanelik eden ilaç. Doktora mide rahatsızlığı olduğunu söylediği halde inatla yazmış, gözümüzün önünde karnı şişmeye başladı kadıncağızın. Sürekli böbrek, mide ağrıları, kusma ve titreme… acil doktoru da toy birisi sanırım ki ağrıyan yerini gösterdiği halde idrar tahlili yapmadılar. Sonra annemle bastırdık da tam çıkarken verdik tahlili. Bir de tüm belirtilere ek idrar yollarında kan çıkmış. Kafayı yedirtir insana, sevdiklerinizin acı içinde kıvranmasını istemiyorsanız kesinlikle alınmaması gereken bir ilaç.”

“Ters hareket sonucunda sırt ağrısı ve kas çekilmesi yaşadığım için doktorumun yazdığı çok tesirli ilaç.”

Rantudil Forte Kullananlar Yorumları
Rantudil Forte Kullananlar Yorumları

Rantudil Forte Kilo Aldırır Mı?

Rantudil Forte kilo aldırır mı? Sorusuna verilecek en doğru cevap evet, belki olacaktır. Kortizon iştahı uyarır. Kortizon kullanan hastalar tok olduklarını anlamadıklarından şikayet ederler. Kortikosteroid mide ekşimesi olan hastalar, bu semptomları kontrol etmeye yardımcı olmak için gıda alımlarını da artırabilir. 1 yıl boyunca 16 mg/gün’ün üzerindeki dozlarda hastaların ¼-1/5’inde kilo alımı gözlenmiştir.5 mg’ın altındaki dozlar için oran 9’a kadar çıkabilir. Günlük kalori ihtiyacına ek olarak beslenme sağlanmalıdır.

Rantufil Forte, eklem ve kas bozukluklarının neden olduğu ağrı ve iltihabı tedavi etmek için kullanılan bir ilaç türüdür. İlacın doktor tavsiyesi olmadan kullanılması vücuda ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle doktor hastalığın derecesine ve şiddetine göre alınacak dozu belirler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir