1. Anasayfa
  2. Sağlık

Duphastondan Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Duphastondan Kaç Gün Sonra Adet Olunur?
Duphastondan Kaç Gün Sonra Adet Olunur?
0

Adet dönemi kadınlar için şüphesiz son derece önemlidir. Adetin düzenli bir şekilde gelmesi için ilaç tedavi yoluna başvurulur. Duphastondan kullanacak olan kadınlar duphastondan kaç gün sonra adet olunur? merakı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Adet düzensizliği denildiği zaman bu tür yaşanan sorunları düzene koyma konusunda son derece etkili bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Genelde bu ilacı kullananlar hemen adet olmayı bekler pozisyona geçiyor. Fakat bu ilaç kullandığı gün hemen gelmesi mümkün değildir. İlacı kullandığınız günden sonra 6-7 gün sonunda adet olursunuz.

 

Duphastondan Kaç Gün Sonra Adet Olunur?
Duphastondan Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Duphaston Kullanılırken Adet Olunur Mu?

Adet için kullanılan bir ilaç olarak bilinen duphaston ile ilgili olarak çok fazla merak edilen konuların olduğunu söyleyebiliriz. Duphaston kullanılırken adet olunur mu? diye soranlarınız varsa da olma ihtimaliniz yüksek diyebiliriz. Progesteron seviyelerinin düzeltilmesi konusunda ilacın son derece etkili olarak ifade edebileceğimiz yanları bulunuyor. Bu sayede kadınların bazılarında son dönemde çok fazla görülmeye başlanan adet düzensizliği gibi problemlerinde iyileştirilmesine yardımcı olunuyor. Fakat bu ilacı kullanmak isteyen ilaçların ise doktora önceden danışmaları gerekiyor. Çünkü doktor tarafından reçeteli bir şekilde verilecek ilaç kategorisi içerisinde yer almış olduğunu söylemek isteriz. Bu nedenle eğer ki elinizde reçete yoksa o zaman eczaneye gittiğiniz zaman ise bu ilacı alamazsınız.

Duphaston İlacı Adet İçin Ne Faydası Var?

İlacın içerisinde son derece etkin düzeyde bir madde yer aldığından dolayı adet döngüsünün en iyi şekilde düzenlenmesine yardımcı olur. Bu sayede duphaston ilacı adet için ne faydası var? diyenler içinde adetin düzene girmesi açısından son derece önemli olduğunu belirtmeliyiz. İlaçla ilgili olarak kullanıcıların olabildiğince şu hususlara dikkat etmeleri gerekir. Bunlar nelerdir diyorsanız şu şekilde kullanacak olan kadınlar içinde belirtmeye başlayabiliriz:

İlginizi Çekebilir: En Ağır Antidepresan İsimleri

*Adet düzensizliği sorunu var ve bu düzensizlik süreklilik aldığı durumlarda kullanılmalıdır

*Doktorunuz tarafından verilecek reçete ile alınmalıdır. Doktor tavsiye etmediği sürece kullanılmaması gerekir

*Adet başlar başlamaz 11-25. günler arasında ise 2 defa olmak kaydıyla 5 mg şeklinde ilaç dozu alınması gerekir.

İlginizi Çekebilir
Daflon Kullananlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir