1. Anasayfa
  2. Sağlık

Bi profenid ne işe yarar?

Bi profenid ne işe yarar?
Bi profenid ne işe yarar
0

Bi profenid ne işe yarar? Bi profenid ilacı genel olarak ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır. Eklemlerde oluşan iltihap şişlik gibi ağrılı ve iltihaplı eklemler için kullanımı yaygındır. Kesinlikle doktor tavsiyesi dışında tüketilmemesi gerekmektedir. Migren ağrıları, baş ağrıları, adet sancıları, ameliyat sonrası ağrı, iltihaplı diş ağrıları, iltihaplı eklem romatizması ağrısı, eklem iltihabı ağrıları, kas ve iskelet sistemi ağrılarında rahatlıkla doktorun önerisiyle kullanılabilir.

Bi profenid ne işe yarar
Bi profenid ne işe yarar

Bi-profenid 150 mg ne için kullanılır? Bu ilaç öncelikle ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır. Yani eklem ağrıları ve iltihapları, baş ağrıları, vücudun herhangi bir yerinde ağrı veya iltihaplanmada kulanılan bir ilaçtır. Bunun yanında pek çok vücut ağrısına iyi gelmektedir.

Bi-profenid kullananlar yorumları nelerdir? Pek çok kişinin yorumlarına göre kullanmaya değer bir ilaç olduğudur. Genellikle eklem ağrıları ve iltihaplanmalarında çokça kullanıldığı belirtilmiştir. Bunun yanında yan etkilerini çok nadir insanlarda göstermiştir. Aynı zamanda bu ilaç ağrılı ve iltihaplı dişleri de iyileştirmektedir. Bu açıdan pek çok kişi kullanmış ve ağrı iltihap gibi sorunlarının kalmadığını vurgulamıştır.

İlginizi Çekebilir: Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

Bi-profenid 150 mg Yan Etkileri

Bi-profenid 150 mg yan etkileri nelerdir? bi-profenid yan etkileri genel olarak; yutmada zorluk, kan kusma, dışkının koyu tonda olması, göğüste sıkışma, nefes almada zorluk veya hırıltılı nefes alma, yüz, dudak ya da boğazda şişlik, kaşıntı, vücutta deri döküntüleri, ciddi alerjik reaksiyonlar görülebilir. Eğer bunlardan birçoğunu görüyorsanız acilen doktora ya da en yakın sağlık merkezine gitmeniz önerilir.  Bu yan etkiler haricinde bir yan etki görürseniz doktorunuzla konuşunuz. Ya da en yakın sağlık kuruluşundan destek alınız. Bu yan etkiler ciddi yan etkilerdir.

Bi Profenid Günde Kaç Kere İçilir?

Bi profenid günde kaç kere içilir? Bi profenid günde 1 veya 2 doz kullanılmalıdır. Mutlaka içmeden önce size bir yan etkisi olup olmadığını biliniz. Bunun yanında alerjik reaksiyonunu takip ediniz. İçmeye başlamadan önce doktorunuzun uygun gördüğü şekilde tüketmeniz gerekir. Günde kaç kere içeceğinizi en iyi doktorunuz sizin için ayarlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir