1. Anasayfa
  2. Sağlık

Tuz Odası Faydaları

Tuz Odası Faydaları
Tuz Odası Faydaları
0

Tuz odaları, tuzu solunabilir bir hale getirmek amacıyla yapılmıştır. Tuz odası faydaları oldukça çok olduğundan dolayı yenilenme isteyenlerinde mümkün olduğunca başvurması gereken yollarından biridir. Nefes darlığı, astım, KOAH ve sinüzit gibi çeşitli sağlık problemleri yaşayan kişiler için oldukça iyi gelmektedir. Nefes alıp verme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman tuz odalarıyla solunum yollarının açılmasını sağlayabilirsiniz. Tuz odaları aracılığı ile hastalarda nefeslerini daha kolay bir şekilde almaya başlar. Tuz odasının zemininden, duvar ve tavanlara kadar hemen her yeri tuzlarla kaplıdır. Solunum yolları aracılığı ile tuzun olumlu etkisinin de hissedilmesi amaçlanır. Bu sebepten dolayıdır ki çağımızda tuz odaları tedavi amaçlı olarak tercih edilen önemli çözüm yollarından biridir.

Tuz Odası Faydaları
Tuz Odası Faydaları

Tuz Odasında Ne Kadar Kalınır?

Tuz odası içerisine girdiğiniz zaman ne kadar süreye kadar içerisinde kalacak olduğunuz önemlidir. Tuz odasında ne kadar kalınır? sorusuna daha gerçekçi bir cevaplar bulmanız için detaylı şekilde araştırdık. Araştırmalarımız neticesinde ise tuzlarla kaplı olan bu odada maksimum geçirilmesi gereken süre ise 20 dakika olmalıdır. Tuz terapi işlemleri ise ilk olarak 5 gün üst üste olacak şekilde yapılması son derece önemlidir. Daha sonrasında ise bu tedavinin ise ayda bir olmak üzere düzenli bir şekilde yapılması gerekir.  Bu sayede kişilerin hastalıkları ile ilgili olarak bir yenilenme durumu olurken kendilerini de bedenen daha iyi şekilde hissetmeleri mümkün olmaya başlar.

İlginizi Çekebilir: Vücut Tipine Göre Aralıklı oruç Testi

Tuz Odasında Ne Giyilir?

İlk defa tuz odasına girecek olan kişilerin doğal olarak kafalarına takılan bazı sorular olabiliyor. Bu sorulardan biri ise tuz odasında ne giyilir? ile ilgili olduğunu söylemeliyiz. Çıplak bir şekilde mi yoksa giysilerle mi tuz odasında olması gerektiğini tam manasıyla bilmeyen hastalar olabiliyor. Tuz odasında hastalığını tedavi etmek amacıyla yer alacak olan kişiler günlük elbiseleriyle durabilir. Fakat terapi yapılırken elbiselerde tuz birikmesinin de hesaba katılarak önlük tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda bir başka yapılması gerekenlerden biri ise galoş kullanmak olacaktır. İçeride yer alan şezlonglara geçerek iyileştirici etkisinden bir an önce yararlanırsınız.

İlginizi Çekebilir
Fulsac Kullananlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir