1. Anasayfa
  2. Sağlık

Vücut Tipine Göre Aralıklı Oruç Testi

Vücut Tipine Göre Aralıklı Oruç Testi
Vücut Tipine Göre Aralıklı Oruç Testi
0

Vücut tipine göre aralıklı oruç testi nasıl yapılır? Herkes bu dönemde kilolarından şikâyetçidir. Bunun temelinde artık sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam yatmaktadır. Birçok kişinin fazla kilolarıyla başı derttedir. Bunun asıl sebebi yediğimiz kadar hareket etmememiz ve sürekli olarak daha fazla yeme isteğimizdir. Bunun yanı sıra Fastfood ürünlerin daha çok artışı da kilo almamızın sebebi olarak görünmektedir. Pek çok kişi artık kolay bir şekilde telefonundan ya da bilgisayarında tek tıkla istediği yiyeceği sipariş edebiliyor.

Vücut Tipine Göre Aralıklı Oruç Testi
Vücut Tipine Göre Aralıklı Oruç Testi

Aralıklı oruç testi nasıl yapılır? Bu konuları incelemek gerekirse eğer birçok kişinin kilo vermesine yardımcı bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Aralıklı orucun aslında kilo verdirmenin yanında birçok daha faydasını sayabiliriz. Öncelikle aralıklı oruç yapmak kan şekerinizi dengeler. Sizi daha zinde ve sağlıklı bir yaşam tarzına iter bunun yanında şeker, kolesterol, kalp hastalığı, tansiyon gibi hastalıkların önüne geçmektedir.

Aralıklı oruç diyet listesi 16/8 nasıl yapılır? Aralıklı orucu yapabiliyor musunuz test etmek basit bir uygulamadır. 16/8’lik oruçla başlayabilirsiniz. Bu oruçta normalde olduğundan daha az yiyeceğinizi göreceksiniz peki 16/8’lik oruç nasıl yapılır. Aslında çok kolaydır. 16 saat aç kalıp 8 saat boyunca sadece bir şeyler yiyeceksiniz. Mesela aç kaldığınız zamanlarda bol bol su içip sıvı tüketebilirsiniz.

Aralıklı Oruçta Kilo Verme Ne Zaman Başlar?

Aralıklı oruçta kilo verme ne zaman başlar? Aralıklı oruçta hemen kilo kaybı beklenmemelidir. Normal diyetler gibi bununda bir zaman zarfı vardır. Vücudunuz kilo kaybetmek istemeyecektir. Bu yüzden de kendini tutmaya çalışacaktır. İlk aylar az kilo verme görülür. Bu esnada kilo değil ödem kaybedeceksiniz aslında diğer aşamalara geçtiğinizde büyük oranda yağ kaybı başlayacak vücudunuzda.

İlginizi Çekebilir: Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

 Aralıklı Oruç ile 35 Kilo Verdim

Aralıklı oruç ile 35 kilo verdim yazısına inanmalı mıyız? Öncelikle aralıklı oruç cidden kilo verdiren bir diyet tarzıdır. Vücudunuzu ve beyninizi kilo vermeye hazırlarsanız oldukça güzel şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bu yüzden bu yazıya inanmalısınız. Aslında marifet aralıklı oruçta değil sizin beyninizde biten bir olaydır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir