1. Anasayfa
  2. Sağlık

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?
Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?
0

Konazol şampuan ne işe yarar? Konazol şampuan genel olarak eczanelerde satılan pembe renkli kokusu biraz garip olan bir şampuandır. Şampuanın genel amacı saç derinizde olan hastalıkları arındırmak olarak bilinir. Bu hastalıklar; egzama, kepek, sedef hastalığı gibi hastalıklar olarak örnek verilebilir. Dikkat etmemiz gereken husus doktorun dediği süre zarfında kullanmamızdır. Yoksa saçta dökülmeler meydana gelebilir. Doktor takibinde kullanımına özen gösterilmelidir.

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?
Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

Konazal şampuan nasıl kullanılır? Öncelikle duşta saçlarımızı kendi şampuanımızla güzelce temizleyelim. Ardından bir tarak yardımıyla dolaşık saçlarımızı açalım. Bu aşamada saç kreminden de yardım alabilirsiniz. Sonrasında saçımızı güzelce durulayalım. Ardından saçımıza bir miktar konazol şampuandan dökelim güzelce saç diplerimize masaj yapalım birkaç dakika saçımızda tutalım. Ardından duru suyla saçımızı durulayalım.

Konazol şampuan haftada kaç gün kullanılır? Genel olarak konazol şampuan kullanma miktarı haftada 3 keredir fakat doktorunuz size uygun olarak miktarını arttırıp azaltabilir. Doktorunuzun tavsiyeleri üzerine her zaman kullanıma özen göstermeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Bunun haricinde haftanın her günü saça uygulamak çok zararlıdır. Saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Eğer düzenli kullanmazsanız saç hastalığınızın tedavisinde bir işe yaramayacaktır.

Konazol Şampuan Zararları

Konazol şampuan zararları nelerdir? Konazol şampuanın öncelikle yan etkilerinden bahsetmek gerekirse; ciltte döküntü, boğaz, yüz ve dilde şişlik, nefes darlığı, karın ağrısı gibi etkiler görürseniz en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerir. Zararları ise; ciltte tahriş, deride kuruluk, saç dökülmesi gibi zararları olabilir. Eğer bunları görürseniz mutlaka doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Gitmeden önce şampuan kullanma sıklığını azaltmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Tarlusal Kullanırken Adet Belirtileri

Konazol Şampuan Egzama

Konazol şampuan egzama üzerinde kullanılır mı? Konazol şampuan saçtaki deri hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinir. Bunların en başında olan egzama hastalığı günümüzde en yaygın olan hastalıklardan biridir. Bunun sebebi stres, saçı sürekli ıslak bırakma gibi şeyler olabilir. Özellikle sık saçlı olan insanlarda daha sık görülmektedir. Konazol şampuan da bunu gidermek için vardır ama herkesin saç derisi farklı özelliklerde olduğu için mutlaka kullanmadan önce doktorunuza danışın. Hatta doktor kontrolünde kullanın.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir