1. Anasayfa
  2. Sağlık

Panthenol Nedir?


0

Sağlıklı ve parlak bir cilt her bireyin isteğidir. Bunun için de çeşitli ilaçlar, kremler, cilt bakımları ya da cerrahi müdahaleler gibi birçok yönteme başvurulmaktadır. Panthenol da bu yöntemlerden biridir. Peki, Panthenol nedir?

Panthenol, kozmetik sektöründe popüler olan bir bileşendir. Ve birçok cilt ile saç bakım ürünlerinin içinde de yaygın olarak kullanılır. Bir güzellik bileşeni olan Panthenol; cilt bakımında cildi sağlıklı, ışıl ışıl ve esnek tuttuğu için kullanılmaktadır. Ayrıca da cildi besler, nemlendirir, iyileştirir, yeniler ve canlandırır. peki Panthenol nedir?

 

Büyük markalar, cilt ve saç bakım ürünlerinde Panthenol’ü kullanarak; onun mucizevi özelliklerinden faydalanmak istemektedirler. Saç ve cilt bakım ürünlerinde isim yapmış markaların neredeyse çoğu ürünün içeriğinde Panthenol’ü görebilirsiniz. peki Panthenol nedir?

Panthenol nedir? Sorusunun cevabın gelecek olursak; Panthenol, B5 vitaminin bir türevidir ve vücut tarafından kolaylıkla emilir ve B5 vitaminine dönüştürülür. B5 vitaminin cilt tarafından farklı katmanlara nüfuz eder. Bu sayede de kozmetik sektöründe yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Güzellik ve kozmetik ürünlerinin çoğu Panthenol kullanılarak, cildin ve saçın nemlenmesi ile beslenmesi sağlanmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=5s0mOFKdad0&ab_channel=KoredenTV

Panthenol Nedir?

İçerdiği B5 vitamini ile birçok cilt ve saç bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan Panthenol, cildi ve saçı arındırarak, parlatır. Bu özelliğinin dışında da insanlar tarafından Panthenol ne işe yarar? Sorusunun cevabını merak etmektedir. peki Panthenol nedir?

B5 vitamini aynı zamanda da bir pantotentik bir asittir. Bu asitte cildin dış bariyerini korur. Cildin stres sonucu olarak oluşabilecek sorunlarla mücadele eder. Ayrıca da cildin güzel görünmesini sağlar.

Panthenol, cilt bariyerini güçlendirir ve nemi cilde hapseder. Bunun yanında da cilt hücrelerini geliştirir ve gençleştirir.

Panthenol nedir, ne işe yarar? Sorularının cevabı bu şekilde verilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Televizyon Ses Var Görüntü Yok

Panthenol Faydaları

Panthenol içerdiği B5 vitamini ile hem cilde hem de saça oldukça iyi gelmektedir. Birçok da faydaları bulunmaktadır. Panthenol faydaları şunlardır;

  • Cilt için mükemmel bir nemlendiricidir
  • Saç telleri için koruyucu bir kaplama oluşturur
  • Her bir saç telinin esnekliğini arttırır
  • Saça uygulandıktan sonra da saç tarafından kolayca emilmektedir

Bu durumlarda Panthenol’ün faydalarıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir