1. Anasayfa
  2. Sağlık

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan Krem Ne İşe Yarar?
Advantan Krem Ne İşe Yarar
0

Advantan krem ne işe yarar? konusunda egzaman hastalığa ile uzun süredir baş etmeye çalışan kişilerin mucize bir ilacı olarak önerilen kremler arasındadır. Etken maddesi olan bu krem vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba eden olan kimyasalların etkilerini azaltan uzman doktorların önerisi üzerine alınan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikler yer alan bu krem saçlı deride görülen iltihabı ve kaşıntılı deri hastalığının tedavisinde kullanılır. peki Advantan krem ne işe yarar?

Advantan Krem Ne İşe Yarar
Advantan Krem Ne İşe Yarar

Advantan ne işe yarar konusunda tamamen doktor kontrolünde kullanılması önerilen bu krem, alerjik ve temas nedenli deri iltihabı, akıntılı egzama, kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden egzama, alerjik deri iltihabı, çocuk egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler, bacaklarda varise bağlı olan egzama durumu, ani gelişen egzama tedavisinde reçete edilir. peki Advantan krem ne işe yarar?

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan krem nasıl kullanılır konusunda yüksek su ve düşük yağ içeriği bulunan bu krem özellikle akut ve akıntılı egzama için çok yağlı deri ve vücudun açık veya tüylü olan bölgeleri için uygundur. Bu kremi kesinlikle uzman doktora danışmadan kullanmamanız gerekir çünkü içerisinde alerjik madde varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Tedavi süresi bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı yetişkinlerde 12 haftayı geçmemelidir. peki Advantan krem ne işe yarar?

Hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid içeren bu ilaç genel bir kural olarak haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Eğer hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa kullanılması önerilmez. Kullanımlarında mutlaka prospektüs göz önüne alınarak kullanılması gerekir. Advantan krem kullananlar yüksek oranda büyük bir başarı elde etmiştir. peki Advantan krem ne işe yarar?

İlginizi Çekebilir: Kwellada Losyon Ne İşe Yarar?

Advantan Krem Yan Etkileri Var mı?

Advantan krem yan etkileri var mı konusunda ilacın yan etkileri üç grupta incelenir. En yaygın olan yan etki uygulamasında yapılan bölgede yanma hissi oluşmasıdır. Yaygın olmayan yan etkiler ise deri çatlakları, içi su dolu keseciklerin oluşumu olarak sıralanır. Sıklık derecesi bilinmeyen yan etkiler ise deride incelme, çatlak, ağız çevresinde iltihap, sivilce, kılcal damarlarda genişleme, renk değişikliği, kızarıklık, kıl kökü iltihabı, aşırı kıllanma durumlar meydana gelebilir.

İlginizi Çekebilir
1900 Kalorilik Diyet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir