1. Anasayfa
  2. Sağlık

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranların Yorumları

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranların Yorumları
Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranların Yorumları
0

Devlet hastanesinde diş tedavisi yaptırmak genellikle pek çok kişinin gözünü korkutmakta ve kişiler sorunlu bir operasyon geçirip geçirmeyeceğinin tedirginliğini yaşayabilmektedir. Bu hususta da Devlet hastanesinde implant yaptıranlar ve bu kişilerin yorumları pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Devlet hastanelerinde implant yaptıranların yorumları, genellikle hastanın deneyimine, diş hekiminin uzmanlığına ve tedavinin nasıl yürütüldüğüne bağlı olarak değişmektedir. Ancak, sanılanın aksine devlet hastanelerinde implant yaptıran hastaların çoğunluğu bu operasyondan memnuniyetle ayrıldıklarını yorumlarda ifade etmektedir.

Devlet hastaneleri diş implantı tedavisi sunmaktadır ve profesyonel diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen işlemler genellikle oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca, devlet hastanelerinde yapılan diş implantı tedavisi, özel kliniklerde yapılan tedavilere kıyasla çok daha uygun fiyatlı olması nedeniyle yorumlarda bu tedavinin uygun fiyatlı olmasına da sıkça değinilmektedir.

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranların Yorumları
Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranların Yorumları

Tabii ki, her hasta farklı olduğundan, implant yaptıran herkesin deneyimi de farklı olacaktır. Bazı hastalar, yeterince özverili ve başarılı bir implant tedavisi gerçekleştiremeyen doktorlar nedeniyle ağrı, şişme veya hassasiyet gibi yan etkiler yaşayabilmektedir.

Ancak, diş implantı tedavisinin başarısı büyük ölçüde diş hekiminin uzmanlığına, tedavinin kalitesine ve hastanın tedavi öncesinde ve sonrasında aldığı önlemlere bağlıdır.

Hangi Devlet Hastanesinde İmplant Yapılıyor?

Hangi devlet hastanesinde implant yapılıyor? Sorusuna yanıt olarak; Diş implantı tedavisi, genellikle diş hekimliği kliniklerinde yapılan bir işlemdir. Ancak, günümüzde birçok devlet hastanesinde de diş implantı tedavisi sunulmaktadır.

İmplant yapılabilen devlet hastaneleri için Türkiye’de birçok devlet hastanesinde diş implantı tedavisi sunulmaktadır. İmplant yapılabilen devlet hastaneleri arasında:

  • Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi
  • Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi
  • İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi

Gibi daha birçok kurum yer almaktadır.

Devlet Hastanesi İmplant Ücretleri

Devlet hastanesinde implant tedavisi ücretlidir. SGK yalnızca kist, tümör ve maksillofasiyal travmalara bağlı olarak eğer mandibuler ve maksiler kemikte aşırı doku kaybı oluştuysa veya üst veya alt çenede tek taraflı bir dişsizlik bulunuyorsa bu tedavinin masraflarını karşılamaktadır.

Devlet hastanesi implant ücretleri, gerçekleştirilecek tedaviye göre değişiklik gösterirken, herhangi bir masraf karşılaması bulunmadığı durumlarda devlet hastanesinde implant fiyatları 2023 yılında tedaviye göre 500- 4100 TL arasındadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir