1. Anasayfa
  2. Sağlık

Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo

Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo
Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo
0

Ketojenik diyet ile 2 haftada 12 kilo vermek mümkün mü? Ketojenik diyet ile 2 haftada 12 kilo vermek mümkün. Ketojenik diyet son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun yanı sıra moda konusu bile deme şansımız var. Ketojenik diyete son zamanlarda artan bu ilgi tabi şans eseri olmadı. Özellikle fazla kilosu olan kişilerin ya da sağlıklı beslenmeyi hayatına sokmak isteyenlerin vazgeçilmez konusu halinde. Ketojenik diyet aslında kalori almanın çok düştüğü bir diyettir. Hatta 40 gr altına düştüğünü söylememiz mümkündür.

Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo
Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo

14 günlük ketojenik diyet yapanların genelde %90 oranında yağ kaybettiği görülmüştür. Bu orandan ötürü kilo verme kapasitesi değişse de vücuttan zararlı yağların atıldığı kesin bir konudur. Bunun haricinde ketojenik diyet tip 2 diyabeti olan kişilerde, uyku apnesi, yüksek kolesterol, metabolik sendrom ve obezite gibi sağlık sorunlarının giderilmesinde de kullanılır.

Hedefli ketojenik diyet yapanların daha hızlı ve planlı kilo verdikleri görülmüştür. Aynı zamanda ketojenik diyet yapanların sağlık sorunlarından daha hızlı bir şekilde kurtulduğu da gözlemlenmiştir. Pek çok kişinin severek yaptığı ketojenik diyet aynı zamanda beslenme düzenimizi de yeniden oluşturur. Birçok sevdiğimiz şeyi hayatımızdan çıkarmamız gerekse de sağlıklı bir yaşam için gerekli olan tüm besinleri bize sağlayacaktır.

Ketojenik Diyet ile Kilo Verenler

Ketojenik diyet ile kilo verenler var mı? Ketojenik diyet gerçekten faydalı bir diyet türüdür. Birçok kişi bu diyet sayesinde kilo vermiştir. Ünlü isimlerin bile uyguladığı bir diyet olarak görülebilir. Bu yüzden kilo veren çok kişi olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Herbalife Çay ne İşe Yarar?

Ketojenik Diyet Yapanlar

Ketojenik diyet yapanlar genel olarak daha rahat uyuduklarını daha iyi bir hayat sürdürdüklerini vurguluyorlar. Özellikle diyete başladıklarından beri sağlık sorunlarının azaldığını ve daha huzurlu sakin bir yaşam sürdükleri biliniyor. Ketojenik diyeti tamamen aç kalmak olarak düşünmek çok yanlış bir düşüncedir. Ketojenik diyet aç bırakan bir diyet değildir. Sadece vücudumuza fazla kalori girmesini önleyerek bizi arındıran ve daha iyi gıdalarla beslenmemizi sağlayan bir diyet çeşidi olarak bahsedebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir