1. Anasayfa
  2. Sağlık

Rantudil Forte Kullananlar

Rantudil Forte Kullananlar
Rantudil Forte Kullananlar
0

Rantudil Forte, içerisinde asemetazin adlı bir madde bulunmakta olan bir ilaçtır. Rantudil Forte, kapsül şeklinde ve direkt olarak su ile yutulması gereken bir ilaçtır. Kapsülün ezilmesine gerek yoktur.

Rantudil Forte kullananlar genel olarak bu ilacın etkili olduğunu söylemekte ve memnuniyetlerini dile getirmektedir. Ancak bu ilacı kullananlar kişiler arasından pek çoğu  Rantudil Forte’un yan etkileri arasında bulunan mide bulantısı ve ishal sorunlarını yaşadıklarını da belirtmişlerdir.

Rantudil Forte, eklem ve kas ağrıları başta olmak üzere adet ağrılarının ve baş ağrısının da geçirilmesi konusunda etkin olan bir ilaçtır. Ancak her ilaçta olduğu gibi Rantudil Forte konusunda da kullanım esnasında dikkatli olunmalıdır.

Rantudil Forte Kullananlar
Rantudil Forte Kullananlar

Bu ilaç mutlaka doktor tavsiyesi ile alınmalı ve yine doktorun önerdiği dozda kullanılmalıdır. Kişiler doktorun önerdiği doz miktarından fazla dozda ilaç almamaya özen göstermelidir. Aynı zamanda Rantudil Forte başka ilaçlar ile etkileşime girebileceği için kullanılmakta olan ilaçlar konusunda doktor bilgilendirilmelidir.

Rantudil Kas Gevşetici Mi?

Rantudil Forte’un ağrı giderici ve iltihap sökücü özelliği olduğunu daha önce belirtmiştik. Bu nedenle Rantudil’in eklem ve kas ağrılarını azalttığı yönündeki bilgiler Rantudil kas gevşetici mi? sorusunu ortaya çıkarmaktadır.

Rantudil Forte, içerdiği asemetazin maddesi gereğince kaslarda ve eklemlerde oluşan iltihap ve enfeksiyonların sökülmesinde, iltihabın neden olduğu kas ve eklem ağrılarının azaltılmasında kullanılır.

Ancak Rantudil’in kas gevşetici bir özelliği bulunmamaktadır. Yalnızca kaslarda bulunan iltihabı söküp atar ve bu nedenle de kasların rahatlamasını sağlar. Ancak piyasada kas gevşetici olarak belirtilen ilaçlar arasında Rantudil Forte yer almamaktadır.

Rantudil Forte Kullananlar
Rantudil Forte Kullananlar

Rantudil Forte, daha çok romatizma kaynaklı oluşan hastalıkların semptomlarının azaltılmasında kişinin günlük yaşamına ağrısız bir şekilde devam etmesi için kullanılmaktadır. Kullanım dozu, kişinin sahip olduğu rahatsızlık ve bu rahatsızlığın boyutuna göre farklılık göstermektedir.

Rantudil Forte’un içerisinde genel olarak 60 mg asemetazin maddesi bulunmaktadır. Ancak bu en düşük doz olup 90 mg olan Rantudil Forte kapsüllerinde daha fazla asemetazin bulunabilir. Rantudil Forte’un 18 yaşından küçük çocuklar ve 65 yaş üstü kişiler için kullanılması önerilmemektedir.

İlginizi Çekebilir
1900 Kalorilik Diyet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir